Precvič si slovnú zásobu pomocou hry TABOO

Precvičovanie si svojej aktívnej slovnej zásoby nemusí byť nuda. Vieš to robiť pomocou rôznych hier, zabaviť sa pri tom a aj sa niečo naučiť. Hra TABOO je toho dobrým príkladom.

Veľmi rada túto hru používam na lekciách so študentami, pretože ich to núti rozmýšľať inak, než sú bežne zvyknutí. Prečo? Hra TABOO je založená na tom, že opisuješ nejaké slovo svojmu oponentovi, ktorý ho musí z tvojho opisu uhádnuť. No aby to nebolo tak jednoduché, na kartičke máš vypísané ešte ďalšie slová, ktoré vo svojom opise nemôžeš použiť, inak stratíš bod. Pozri sa na kartičku:

Slovo PAY je slovo, ktoré ty opisuješ a oponent háda. Slová MONEY, PRICE, BUY a SELL sú slová, ktoré vo svojom opise nesmieš použiť.

Prečo je táto hra super?

Veľa z nás má hlboko zakorenené to, že ak sa snažíme niečo v angličtine vyjadriť, tak to chceme povedať perfektne. Realita je však iná. Aj tomu najväčšiemu profesionálovi sa môže stať, že zabudne slovo, ktoré chce povedať a musí ho opísať, aby jeho poslucháč pochopil, o čom hovorí. Táto hra ťa to naučí. Naučíš sa nestopnúť sa, akonáhle zistíš, že si nepamätáš slovo, ale budeš plynulo pokračovať v reči tým, že daný výraz opíšeš.

Ak to hráte v skupine alebo na hodine s lektorom, necibríš si len svoju kreativitu v opise slov, ale taktiež posluch, pretože aj ty musíš porozumieť tomu, čo ti opisuje kamarát alebo lektor a správne uhádnuť slovo.

Hral/a si už niekedy túto hru?

Pridávam vám sem linky na stránky, kde viete kartičky na túto hru nájsť. Jediné, čo je potrebné urobiť je vytlačiť si ich a začať hrať :)

  1. TABOO pre level A1-A2
  2. TABOO pre level A2
  3. TABOO pre level A2-B1
  4. TABOO pre level B1-B2

Prípadne si ju vieš zahrať online pomocou generátora slov.

Napíšte mi potom do komentára skúsenosti s touto hrou. Páči sa vám? Vyskúšali ste si ju už zahrať v skupine?

Prihlás sa na odber noviniek

Takto ti neujde ani jeden článok, podcast či video. Neposielame žiaden spam, len užitočné informácie :) Odhlásiť sa vieš kedykoľvek.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné informácie budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov