Náš tím a zameranie

Chceš vedieť s kým budeš spolupracovať? Pozri sa, kto je za všetkým, čo v Haja Education robíme. Prečítaj si niečo o každom z nás a o tom, aké metódy volíme na učenie jazykov. Tešíme sa, keď uvidíme Tvoju tvár a budeme spoločne na ceste k lepšej angličtine.

Komunikatívny prístup

Komunikatívne vyučovanie jazykov (CLT) alebo komunikatívny prístup (CA) je prístup k vyučovaniu jazykov, ktorý kladie dôraz na interakciu ako prostriedok aj konečný cieľ štúdia.

Študenti v prostredí využívajúcom komunikáciu sa učia a precvičujú cieľový jazyk prostredníctvom vzájomnej interakcie a interakcie s vyučujúcim. Študenti konverzujú o osobných skúsenostiach s ostatnými študentmi a lektori vyučujú témy mimo oblasti tradičnej gramatiky, aby podporili jazykové zručnosti študenta vo všetkých typoch situácií. Táto metóda výučby tiež podporuje učiacich sa v tom, aby do výučby začlenili svoje osobné skúsenosti a aby sa okrem učenia sa cieľového jazyka sústredili aj na zážitok z učenia.

Podľa CLT je cieľom jazykového vzdelávania schopnosť komunikovať v cieľovom jazyku.

Prístup zameraný na študenta

Vníma študentov ako aktívnych činiteľov. Prinášajú svoje vlastné vedomosti, predchádzajúce skúsenosti, vzdelanie a nápady - a to ovplyvňuje spôsob, akým prijímajú nové informácie a učia sa. Výrazne sa líši od tradičného prístupu zameraného na učiteľa.

Medzi jednu z metód tohto prísupu patrí aktívne učenie, pri ktorom študenti riešia problémy, odpovedajú na otázky, formulujú vlastné otázky, vysvetľujú a diskutujú počas hodiny.

Naši lektori:

Ahoj! Volám sa Andrea. Som vyštudovanou učiteľkou anglického jazyka s viac ako 8 rokmi praxe v učení študentov rôzneho veku na jazykových školách. Milujem svoju prácu, a preto chcem pomáhať aj druhým naučiť sa angličtinu rýchlo, zábavne a efektívne. Učenie sa pre mňa bolo vždy nočnou morou a tak som si našla rôzne spôsoby, ako sa veci naučiť a zistila som, že netreba talent, ale kreativitu. Voľné letá som rada trávila v Anglicku, čo mi ukázalo, že angličtina v reále je iná ako v učebni. Rada sa s Tebou podelím o svoje vedomosti a spôsoby, ako sa vieš angličtinu učiť bezbolestne.
PaedDr. Andrea Halagová - andrea@chcemsaucit.skZakladateľka, lektorka, administratíva a marketing
Ahoj! Volám sa Simona a veľmi sa teším na hodiny s tebou. Angličtina sa pre mňa po čase stala druhým materinským jazykom a bude mi cťou ťa sprevádzať na tvojej ceste učenia a zdokonaľovania sa. Študovala som a žila som v Anglicku niekoľko rokov a aj vďaka tomu si uvedomujem ako nesmierne dôležité je vedieť jazyk používať prakticky v každodenných situáciach, a preto výučba praktického využitia anglického jazyka s radosťou a ľahkosťou je mojím cieľom. I can't wait to meet you!
Simona Štefanisko - simona@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba, mentoring, administratíva, komunikácia so študentmi
Ahoj, moje meno je Martina a som pripravená na všetko, čo spoločne za hodinách zažijeme. Už na strednej škole ma zaujala veta jedného múdreho muža, ktorý povedal, že “Hranice môjho jazyka sú hranicami môjho sveta.” A preto sa stále snažím pracovať na zväčšovaní svojho sveta prostredníctvom jazykov. Počas vysokej školy som sa venovala anglickému a nemeckému jazyku a verím, že to stále neboli moje hranice v spoznávaní cudzích jazykov a nových svetov. Svoju vášeň pre cudzie jazyky by som veľmi rada zdieľala aj s vami. Poďme spolu začať dobrodružstvo, počas ktorého sa nám bude ukazovať nový svet :)
Mgr. Martina Kaščáková - martina@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba, mentoring
Ahoj! Volám sa Peťa a pozývam Ťa na jedno z najväčších dobrodružstiev – učenie sa anglického jazyka. Moja vlastná skúsenosť so spoznávaním tohto jazyka bola vlastne jedna veľká dobrodružná cesta. Základy angličtiny som získala počas bilingválneho štúdia obchodnej akadémie, ktoré som zavŕšila štátnou jazykovou skúškou. Tieto základy som neskôr obohatila pracovnými a študijnými pobytmi v mnohých anglicky hovoriacich krajinách, ako napríklad USA, Kanada, Anglicko, Ghana, či Keňa. Pred začiatkom magisterského štúdia v Holandsku som absolvovala jazykovú skúšku IELTS. Napriek tomu, že som nikdy neplánovala stať sa učiteľkou, online výučba angličtiny ma sprevádzala počas mojich vysokoškolských štúdií a pobytov v zahraničí. Po vyskúšaní iných zamestnaní som prišla na to, že ma nič iné tak veľmi nenapĺňa. Vždy som sa opäť vrátila k výučbe. Preto sa veľmi teším na naše stretnutie. Pustíme sa spoločne na obohacujúcu cestu do tajov anglickej výslovnosti a gramatických zákutí. Pútavými rozhovormi na témy podľa tvojho záujmu či potrieb ľahko zdoláme akékoľvek počiatočné bloky a prekážky. Nájdeme ten správny prístup, ako plne odkryť Tvoj potenciál a ako si kompletne osvojiť tento jazyk.
Mgr. Petra Marfo Kostelná - petra@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba
Ahoj! Volám sa Zuzana a držím sa porekadla „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“, je skvelé, keď sa dokážeš porozprávať s ľuďmi mnohých národností. Vyštudovala som prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii anglický a ruský jazyk, čo mi doslova otvorilo cestu do sveta, vďaka tomu som si mohla vyskúšať život na Cypre, v Rakúsku, Rusku, Turecku, či Anglicku, kde som absolvovala jazykové kurzy. Po štúdiu som sa podujala naučiť ešte po nemecky, preto veľmi dobre viem, že začínať s jazykom nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, ale dokáže to každý, len sa treba vyzbrojiť odhodlaním, motiváciou a to najdôležitejšie je nájsť si spôsob ako Ťa učenie bude aj baviť! Už teraz sa teším na naše hodiny, tak sa do toho spolu pusťme!
Mgr. Zuzana Hrušková - zuzana@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba
Ahoj! Volám sa Eunika a už sa na teba teším. Angličtina viac ako kedykoľvek práve teraz hýbe svetom… a to aj tým mojim. Po škole som si napriek všetkým plánom a očakávaniam zbalila “švestky” a vybrala sa na môj gap year do Holandska, jeden kufor, paplón a učebnicová angličtina. Tak sa začala moja láska k tomuto jazyku, ktorá mi neraz otvorila mnoho dvier. Dvere a krajiny sa menia, no základ zostal. Momentálne opäť študujem, cestujem a objavujem svet. Ak máś chuť sa učiť angličtinu inak, s chuťou a bez pozerania na hodinky a do stropu, tak si tu správne!
Eunika Blažová - eunika@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba, mentoring
Ahoj! Volám sa Katarína a v prvom rade budem rada keď ťa bližšie spoznám nie len ako študenta ale aj ako človeka. Študujem v zahraničí a anglický jazyk sa stal mojou každodennou rutinou. Komunikácia s druhými ľudmi mi nerobí žiadny problém a o to zaujímavejšie je to realizovať v angličtine. Svoje doterajšie jazykové skúsenosti som využívala každé leto v inej krajine ako napríklad - Anglicko, Slovinsko, Holandsko, Nemecko. Rada cestujem a budem rada ak sa práve so mnou podelíš o tvoje cestovateľské a všetky iné zážitky.
Katarína Kováčová - katarina@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba, mentoring
Ahojte! Volám sa Tomáš a dlhodobo pracujem ako učiteľ anglického jazyka. Anglický jazyk sa mi dostal pod kožu na gymnáziu a odvtedy je celý môj život s angličtinou poprepájaný. Po gymnáziu som vyštudoval odbor Anglistika a Amerikanistika na Prešovskej Univerzite a odvtedy sa venujem výučbe anglického jazyka na základnej škole, učil som však aj na súkromných jazykových školách, kde som vyučoval rôzne vekové kategórie. Čo - to mám aj pocestované (USA, Veľká Británia) a myslím si, že tieto skúsenosti budú prínosom aj pre Vás. Teším sa na naše stretnutia!
Mgr. Tomáš Harčarík - tomas@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba
Hi there :) Asi každý pozná vetu „Ak chceš Boha rozosmiať, povedz mu svoje plány,“ nuž ja som mu povedala, že nikdy nechcem byť učiteľkou a nezabudla som mu povedať, čím všetkým by som raz chcela byť. Som si istá, že Pán Boh sa dobre pobavil, pretože aj napriek tomu, že som vyštudovala tlmočníctvo – prekladateľstvo – anglický a nemecký jazyk, už 16 rokov pracujem ako lektorka angličtiny a musím sa priznať, že som sa v tom našla. Hodiny si užívam, baví ma pracovať s ľuďmi, byť súčasťou ich pokrokov a teším sa z každého jedného úspechu. Na hodinách sa rada hrám - krycí manéver pre učenie ;) Študentov staviam pred výzvy, aby sa skamošili a nebáli toho, čo im naháňa hrôzu a veta „nemám čas/ nemal som čas“ u mňa neobstojí :) Looking forward to meeting you soon, Lenka.
Mgr. Lenka Matúšková - lenka@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba
Hi! My name is Sara, and I’m a native speaker. English is my mother tongue, and I lived in England until fairly recently. I have a long, loving relationship with this sometimes unpredictable yet beautiful language, and in my spare time I love to write poetry or work on my second book. I enjoyed living briefly in Slovakia, and I would like to learn Slovak, but I will need a student who’s brave enough to tackle the classes in English. I’m looking forward to meeting you. I’m excited about planning fun lessons that are tailored to your particular needs and supporting you in achieving your goals.
Sara Raso - sara@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba, metoring
Ahoj! Volám sa Simona a už sa teším na lekcie s Tebou. Už od kedy si pamätám ma angličtina - svetový jazyk - fascinovala. Chcela som komunikovať s ľuďmi z iných krajín a porozumieť ich kultúre a životu. Angličtina ma bavila už od prvých lekcií v škôlke, kde sme si spievali jednoduché piesne a recitovali krátke básne. Vtedy som ešte netušila, akým silným nástrojom je ovládanie svetového cudzieho jazyka. Počas štúdia, či už na strednej alebo vysokej škole, som zistila, že angličtina otvára mnohé dvere. Okrem akademickej pôdy som angličtinu častokrát využila pri cestovaní po krajinách kde sa anglicky hovorí, ale aj tam, kde angličtina nie je používaným jazykom. Pomohla mi pri orientácií na letiskách, v obchodoch, v reštauráciách, alebo pri ubytovaní sa v hoteloch či apartmánoch. Taktiež som zistila, že filmy a seriály sú s originálnym dabingom omnoho vtipnejšie. :) O svoje nadšenie z angličtiny som sa chcela podeliť aj s ostatnými a preto som si urobila certifikát z angličtiny, aby som Ti vedela posunúť čo najviac znalostí z tohto krásneho jazyka. Ak máš chuť zlepšiť sa v angličtine, alebo sa ju chceš naučiť od nuly, rada Ti s tým pomôžem na spoločných lekciách!
Bc. Simona Balážovičová - simonab@chcemsaucit.skindividuálna a skupinová výučba, mentoring
Ahoj, ja som Nikola. Momentálne sa venujem jazykovému koučingu, príprave materiálov pre našich študentov a prekladom. Cudzie jazyky a cestovanie ma uchvátili už dávno. Mám diplom z odboru Prekladateľstvo a Tlmočníctvo a počas štúdií som strávila veľa času v zahraničí - v Dánsku, Anglicku a USA. Dnes žijem na Slovensku a realizujem sa vo vzdelávaní iných a prekladateľskom odbore.
Mgr. Nikola Mačugovápreklad, projekt Chcem sa učiť
Ahoj! Volám sa Michal, rád Ťa spoznávam. Som študent a na UPJŠ študujem anglický jazyk v kombinácii s biológiou. Ak si už na stránke vyskúšal lekcie gramatiky alebo slovnej zásoby, je možné, že som ti tieto cvičenia pripravil práve ja. Odmalička som sa obklopoval angličtinou, či to boli videohry, hudba, alebo knihy. Je ako môj druhý rodný jazyk. Začať sa učiť nový jazyk nie je jednoduché, preto Ti s tým rád pomôžem.
Michal Andrášprojekt Chcem sa učiť, projekt Cesta Dobrodruha