Náš tím a zameranie

Chceš vedieť s kým budeš spolupracovať? Pozri sa, kto je za všetkým, čo v Haja Education robíme. Prečítaj si niečo o každom z nás a o tom, aké metódy volíme na učenie jazykov. Tešíme sa, keď uvidíme Tvoju tvár a budeme spoločne na ceste k lepšej angličtine.

Metódy výučby:

Komunikatívny prístup

Komunikatívne vyučovanie jazykov (CLT) alebo komunikatívny prístup je prístup k vyučovaniu jazykov, ktorý kladie dôraz na interakciu ako prostriedok aj konečný cieľ štúdia.

Študenti v prostredí využívajúcom komunikáciu sa učia a precvičujú cieľový jazyk prostredníctvom vzájomnej interakcie a interakcie s vyučujúcim. Študenti konverzujú o osobných skúsenostiach s ostatnými študentmi a lektori vyučujú témy mimo oblasti tradičnej gramatiky, aby podporili jazykové zručnosti študenta vo všetkých typoch situácií. Táto metóda výučby tiež podporuje učiacich sa v tom, aby do výučby začlenili svoje osobné skúsenosti a aby sa okrem učenia sa cieľového jazyka sústredili aj na zážitok z učenia.

Podľa CLT je cieľom jazykového vzdelávania schopnosť komunikovať v cieľovom jazyku.

Prístup zameraný na študenta

Vníma študentov ako aktívnych činiteľov. Prinášajú svoje vlastné vedomosti, predchádzajúce skúsenosti, vzdelanie a nápady - a to ovplyvňuje spôsob, akým prijímajú nové informácie a učia sa. Výrazne sa líši od tradičného prístupu zameraného na učiteľa.

Medzi jednu z metód tohto prísupu patrí aktívne učenie, pri ktorom študenti riešia problémy, odpovedajú na otázky, formulujú vlastné otázky, vysvetľujú a diskutujú počas hodiny.

Lexikálny prístup

Lexikálny prístup zdôrazňuje dôležitosť výučby slovnej zásoby a fráz ako hlavných zložiek výučby jazyka popri tradičnej výučbe gramatiky.

Namiesto toho, aby sa zameral výlučne na gramatické pravidlá a abstraktné štruktúry, lexikálny prístup povzbudzuje učiacich sa, aby si osvojili jazyk prostredníctvom zmysluplných jazykových útvarov a kolokácií. Tým, že sa študenti stretávajú s autentickým používaním jazyka a bežnými výrazmi, môžu efektívnejšie rozvíjať svoje komunikačné zručnosti a zdokonaľovať sa v používaní angličtiny v reálnom kontexte.

Tento prístup uznáva, že jazyk je prevažne súborom slov a fráz, a snaží sa umožniť žiakom, aby sa s istotou pohybovali v každodenných komunikačných situáciách.

Naši lektori:

Ahoj! Volám sa Andrea. Som vyštudovanou učiteľkou anglického jazyka s viac ako 8 rokmi praxe v učení študentov rôzneho veku na jazykových školách. Milujem svoju prácu, a preto chcem pomáhať aj druhým naučiť sa angličtinu rýchlo, zábavne a efektívne. Učenie sa pre mňa bolo vždy nočnou morou a tak som si našla rôzne spôsoby, ako sa veci naučiť a zistila som, že netreba talent, ale kreativitu. Voľné letá som rada trávila v Anglicku, čo mi ukázalo, že angličtina v reále je iná ako v učebni. Rada sa s Tebou podelím o svoje vedomosti a spôsoby, ako sa vieš angličtinu učiť bezbolestne.
PaedDr. Andrea Vozár- andrea@chcemsaucit.skRiaditeľka, lektorka
Ahoj! Volám sa Simona a veľmi sa teším na hodiny s tebou. Angličtina sa pre mňa po čase stala druhým materinským jazykom a bude mi cťou ťa sprevádzať na tvojej ceste učenia a zdokonaľovania sa. Študovala som a žila som v Anglicku niekoľko rokov a aj vďaka tomu si uvedomujem ako nesmierne dôležité je vedieť jazyk používať prakticky v každodenných situáciach, a preto výučba praktického využitia anglického jazyka s radosťou a ľahkosťou je mojím cieľom. I can't wait to meet you!
Simona T. - simona@chcemsaucit.skAsistentka riaditeľky, lektorka
Ahoj, moje meno je Martina a som pripravená na všetko, čo spoločne za hodinách zažijeme. Už na strednej škole ma zaujala veta jedného múdreho muža, ktorý povedal, že “Hranice môjho jazyka sú hranicami môjho sveta.” A preto sa stále snažím pracovať na zväčšovaní svojho sveta prostredníctvom jazykov. Počas vysokej školy som sa venovala anglickému a nemeckému jazyku a verím, že to stále neboli moje hranice v spoznávaní cudzích jazykov a nových svetov. Svoju vášeň pre cudzie jazyky by som veľmi rada zdieľala aj s vami. Poďme spolu začať dobrodružstvo, počas ktorého sa nám bude ukazovať nový svet :)
Martinka - martina@chcemsaucit.skLektorka
Ahoj! Volám sa Zuzana a držím sa porekadla „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“, je skvelé, keď sa dokážeš porozprávať s ľuďmi mnohých národností. Vyštudovala som prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii anglický a ruský jazyk, čo mi doslova otvorilo cestu do sveta, vďaka tomu som si mohla vyskúšať život na Cypre, v Rakúsku, Rusku, Turecku, či Anglicku, kde som absolvovala jazykové kurzy. Po štúdiu som sa podujala naučiť ešte po nemecky, preto veľmi dobre viem, že začínať s jazykom nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, ale dokáže to každý, len sa treba vyzbrojiť odhodlaním, motiváciou a to najdôležitejšie je nájsť si spôsob ako Ťa učenie bude aj baviť! Už teraz sa teším na naše hodiny, tak sa do toho spolu pusťme!
Zuzka - zuzana@chcemsaucit.skLektorka
Ahoj! Volám sa Eunika a už sa na teba teším. Angličtina viac ako kedykoľvek práve teraz hýbe svetom… a to aj tým mojim. Po škole som si napriek všetkým plánom a očakávaniam zbalila “švestky” a vybrala sa na môj gap year do Holandska, jeden kufor, paplón a učebnicová angličtina. Tak sa začala moja láska k tomuto jazyku, ktorá mi neraz otvorila mnoho dvier. Dvere a krajiny sa menia, no základ zostal. Momentálne opäť študujem, cestujem a objavujem svet. Ak máś chuť sa učiť angličtinu inak, s chuťou a bez pozerania na hodinky a do stropu, tak si tu správne!
Eunika - eunika@chcemsaucit.skLektorka
Ahoj! Volám sa Katarína a v prvom rade budem rada keď ťa bližšie spoznám nie len ako študenta ale aj ako človeka. Študujem v zahraničí a anglický jazyk sa stal mojou každodennou rutinou. Komunikácia s druhými ľudmi mi nerobí žiadny problém a o to zaujímavejšie je to realizovať v angličtine. Svoje doterajšie jazykové skúsenosti som využívala každé leto v inej krajine ako napríklad - Anglicko, Slovinsko, Holandsko, Nemecko, Rakúsko. Rada cestujem a budem rada ak sa práve so mnou podelíš o tvoje cestovateľské a všetky iné zážitky. A nezabúdaj “If you need help with English, I am here”
Katka - katarina@chcemsaucit.skLektorka
Ahoj! Volám sa Simona a už sa teším na lekcie s Tebou. Už od kedy si pamätám ma angličtina - svetový jazyk - fascinovala. Chcela som komunikovať s ľuďmi z iných krajín a porozumieť ich kultúre a životu. Angličtina ma bavila už od prvých lekcií v škôlke, kde sme si spievali jednoduché piesne a recitovali krátke básne. Vtedy som ešte netušila, akým silným nástrojom je ovládanie svetového cudzieho jazyka. Počas štúdia, či už na strednej alebo vysokej škole, som zistila, že angličtina otvára mnohé dvere. Okrem akademickej pôdy som angličtinu častokrát využila pri cestovaní po krajinách kde sa anglicky hovorí, ale aj tam, kde angličtina nie je používaným jazykom. Pomohla mi pri orientácií na letiskách, v obchodoch, v reštauráciách, alebo pri ubytovaní sa v hoteloch či apartmánoch. Taktiež som zistila, že filmy a seriály sú s originálnym dabingom omnoho vtipnejšie. :) O svoje nadšenie z angličtiny som sa chcela podeliť aj s ostatnými a preto som si urobila certifikát z angličtiny, aby som Ti vedela posunúť čo najviac znalostí z tohto krásneho jazyka. Ak máš chuť zlepšiť sa v angličtine, alebo sa ju chceš naučiť od nuly, rada Ti s tým pomôžem na spoločných lekciách!
Simona B. - simonab@chcemsaucit.skLektorka
Ahojte! Volám sa Tomáš a dlhodobo pracujem ako učiteľ anglického jazyka. Anglický jazyk sa mi dostal pod kožu na gymnáziu a odvtedy je celý môj život s angličtinou poprepájaný. Po gymnáziu som vyštudoval odbor Anglistika a Amerikanistika na Prešovskej Univerzite a odvtedy sa venujem výučbe anglického jazyka na základnej škole, učil som však aj na súkromných jazykových školách, kde som vyučoval rôzne vekové kategórie. Čo - to mám aj pocestované (USA, Veľká Británia) a myslím si, že tieto skúsenosti budú prínosom aj pre Vás. Teším sa na naše stretnutia!
Tomáš - tomas@chcemsaucit.skLektor
Hi there :) Asi každý pozná vetu „Ak chceš Boha rozosmiať, povedz mu svoje plány,“ nuž ja som mu povedala, že nikdy nechcem byť učiteľkou a nezabudla som mu povedať, čím všetkým by som raz chcela byť. Som si istá, že Pán Boh sa dobre pobavil, pretože aj napriek tomu, že som vyštudovala tlmočníctvo – prekladateľstvo – anglický a nemecký jazyk, už 16 rokov pracujem ako lektorka angličtiny a musím sa priznať, že som sa v tom našla. Hodiny si užívam, baví ma pracovať s ľuďmi, byť súčasťou ich pokrokov a teším sa z každého jedného úspechu. Na hodinách sa rada hrám - krycí manéver pre učenie ;) Študentov staviam pred výzvy, aby sa skamošili a nebáli toho, čo im naháňa hrôzu a veta „nemám čas/ nemal som čas“ u mňa neobstojí :) Looking forward to meeting you soon, Lenka.
Lenka - lenka@chcemsaucit.skLektorka
Ahoj 🙂 Moje meno je Nikol. Vyštudovala som učiteľstvo anglického jazyka a dejepisu a už počas svojho štúdia na univerzite som pracovala v jazykových školách, kde som si vyskúšala učiť rôzne vekové kategórie žiakov základných, stredných škôl či dospelých. V priebehu rokov 2017 - 2023 som pracovala na dvoch bilingválnych gymnáziách v Prešove a v Košiciach, kde som sa venovala výučbe angličtiny a dejepisu v anglickom jazyku a príprave žiakov na maturitnú skúšku z oboch predmetov. Momentálne žijem v estónskom Tallinne, kde sa učím ako nepoužívať papiere (keďže sú lídrom Európy v digitalizácií) a v čom tkvie tajomstvo excelených výsledkov PISA testovania mladých Estóncov a Estóniek. Veľmi ma zaujímajú inovácie vo vzdelávaní či vytváranie efektívne využiteľných učebných materiálov a teda učenie v 21. storočí pre potreby reálneho sveta. Takto si predstavujem aj naše hodiny angličtiny a teším sa na každé stretnutie, kde sa vieme navzájom obohatiť :)
Nikol - nikola@chcemsaucit.skLektorka
Lektorka
Ahoj! Volám sa Christina. Po detstve strávenom v niekoľkých krajinách som sa ocitla tu na Slovensku - a môžem povedať, že som tu našla domov. Angličtina je pre mňa materinským jazykom, pretože ma k tomu viedli moji rodičia, a bola som ňou obklopená, či už v škole alebo doma. Venujem sa výučbe angličtiny už viac ako 12 rokov a veľmi ma to baví. Nielenže sa môžem stretávať so zaujímavými ľuďmi, ktorí chcú na sebe pracovať, ale mám radosť aj z toho, že im môžem pomôcť komunikovať, porozumieť a vyjadriť sa v angličtine. Teším sa na vás :)
Christina - christina@chcemsaucit.skLektorka