Ako si aktivovať pasívnu slovnú zásobu

Mnohí z nás majú ten problém, že angličtine rozumejú, no nevedia rozprávať. Je to normálne, keďže máme viac podnetov na počúvanie a čítanie, než na samotné rozprávanie. Nie každý z nás sa nachádza v zahraničí. Čo ale môžeš robiť, aby si nielen rozumel ale aj vedel hovoriť?

Stáva sa to aj tebe, že keď chceš niečo povedať, tak musíš dlho hľadať v mozgu… keď máš dobrý deň, tak ti to slovíčko napadne, no ak je zlý, tak si naň nespomenieš?

Pozrime sa na jednu metódu, ktorá ti v tomto probléme napomôže a teda ti vytvorí rýchlejšie prepojenia medzi danými slovíčkami.

Čo môžeš robiť každý deň?

Ak si chceš aktivovať slovnú zásobu a nemáš pri sebe nikoho, kto rozpráva po anglicky, začni si písať. Napíš niečo každý deň.

Nemusí to byť nič dlhé. Aké témy?

  • aký si mal deň
  • koho si stretol
  • čo ťa potešilo
  • čo ťa nahnevalo

Ako s touto metódou pracovať?

Každý deň si napíš pár viet a odlož si ich. Nevyhadzuj papier. Neskôr sa k nemu vráť.

Napríklad:

Napísal si si niečo 15. januára. Máš to v zošite. Nechaj to chvíľu tak. Nepozeraj sa na to. O mesiac, dva sa k tomuto dátumu vráť a prečítaj si, čo si napísal. Nájdi si chyby, vymeň slovíčka, ak sa ti zdá, že by tam iné slovo viac pasovalo.

Takýmto štýlom uvidíš svoje zlepšenie a angličtina pre teba bude prirodzenejšia.

www.martinus.sk

Čo je kľúčom ku zlepšeniu?

Vytrvalosť.

Nemôžeš čakať, že sa niečo zmení, keď danú metódu budeš dodržiavať týždeň. Sú na to potrebné mesiace. Nevzdávaj sa! Tento typ úlohy môžeš robiť ráno pri raňajkách alebo večer pri večeri. Nemusíš si na to ani vyhradiť extra čas.

Viem ti nejak pomôcť?

Áno. Pripravujem pre vás niečo špeciálne, čo ti pomôže práve s takýmto cvičením. Môžeš sa na to tešiť už v januári 2022. Zaberie ti to celý rok dokončiť, takže budeš mať veľa materiálu a nápadov.

Už si niekedy toto cvičenie skúšal?

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné informácie budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov