Náš príbeh

Príbeh firmy a jej hodnôt je veľmi dôležitá vec. Takýmto spôsobom vieš zistiť, s kým ideš do spolupráce, či už si študent alebo lektor, ktorý by sa chcel stať členom tímu. Dovoľ, aby sme Ti ukázali, čo je pre nás dôležité.

Vezmi si popcorn a začni čítať :)

Ako Haja Education začalo?

"Celé to začalo v roku 2019, hoci myšienku vlastnej firmy som v sebe mala už niekoľko rokov. V lete v roku 2019 som dala výpoveď v práci, kde som učila angličtinu už 4 roky a išla skúsiť šťastie. Založila som projekt Spacebridge a začala učiť na vlastnú päsť. Mala som istotu, že sa na moje hodiny niekto prihlási? ... NIE :D Ale skúsiť treba všetko. V auguste som našla priestory na Pribinovej ulici v Košiciach a výučba sa začala. Spoznala som kopec nových, úžasných ľudí, ktorí o Spacebridge hovorili ďalej a pomaličky sa mi rozvrh zaplnil. Zo Spacebridge sa stalo Haja Education, s.r.o. Keď bolo všetko krásne a super, prišla pandémia a všetko sa vrátilo na začiatok.

Človek by si nepomyslel, že po úspešnom období sa vráti na úplný začiatok, no bolo to tak. Všetci sme boli zatvorení doma, veľa ľudí prišlo o prácu a ja som pilne vymýšľala spôsoby, ako by som mohla získať nových študentov a udržať si svoj sen. Trvalo to niekoľko mesiacov a podarilo sa.

Po roku držania kancelárie som prešla na čisto online výučbu a otvorili sa tak dvere k ľuďom, ktorých by človek inak nestretol. Študenti sa učili zo Slovenska, Česka, Nemecka, Fínska, Cypru, Saudskej Arábie, Costa Rici, Ameriky... otvoril sa celý svet!

Učenie bolo pre mňa vždy poslanie. Nikdy som to nechcela robiť kvôli peniazom (isteže, z niečoho človek žiť musí), no chcela som pomáhať aj tým, ktorí si finančne nemôžu dovoliť drahé kurzy. Začala som teda zdieľať obsah na sociálnych sieťach a písať blog, neskôr nahrávať aj podcast.

V roku 2020 prišiel nápad na vytvorenie databázy lekcií, kde by bola gramatika vysvetlená po slovensky a jednoducho, kde by človek pod jedným klikom vedel násť cvičenia na posluch, čítanie a písanie. Trvalo asi rok dokiaľ som prišla na to, ako to urobiť bez toho, aby som musela zháňať programátora, lebo na neho peniažky neboli. Spôsob sa našiel a ja som sa naučila robiť webstánky. A teraz sme tu."

- Andrea, zakladateľka

Čím je Haja Education iné?

Chceme vytvoriť prostredie, kde máš pocit, že si videný - či si už študent alebo lektor. Žiadne témy nie sú tabu a preto si veľmi ceníme spätnú väzbu. Vďaka nej vieme, čo je pre Teba dôležité a dokážeme sa vďaka tomu zlepšovať. Na hodinách sa vždy pýtame, či sa Ti výučba páči a čo by si chcel zmeniť. Je super, keď si úprimný a povieš aj tvrdú pravdu. Nik z nás sa na Teba nepozrie krivo, ale vezmeme si to k srdcu a začneme makať na tom, aby sme našli spôsob, ktorý ti vyhovuje. Metódy prispôsobujeme tomu, aby sa Ti učilo ľahko a aby si sa cítil uvoľnene. Jednoducho, sme ľudskí a empatickí. Nikto sa nad nikoho nepovyšuje. U nás nezískavaš len lektora, ale aj priateľa.

"Tak ako každý mladý človek, aj ja som mala sen niečo zmeniť. Zmeniť spôsob, ako sa zaobchádza so študentami, aj s lektormi. Či už sa pozriem do minulosti alebo na skúsenosti mojich kolegov, systém, v ktorom fungujeme, má svoje diery a lektor sa veľakrát necíti vo svojom zamestnaní príjemne - či už ide o časový stres alebo finančné ohodnotenie. V Haja Education to chceme zmeniť. Chceme, aby sa naši lektori cítili spokojne. Chceme, aby dostali finančné ohodnotenie, ktoré si zaslúžia a aby mali voľnosť vymýšľať kreatívne metódy, ktoré uľahčia učenie našim študentom. Ono to ide ruka v ruke. Ak je lektor spokojný, Ty ako študent to z neho cítiš a aj výučba prebieha v uvoľnenej atmosfére plnej dobrej nálady." - Andrea

S kým spolupracujeme?

V Haja Education sa nepúšťame do každej spolupráce, ale starostlivo si ju vyberáme - či už ide o lektora alebo študenta. Lektori prechádzajú pohovorom, kde ukážu svoje schopnosti a následne sú zaškolení, aby vedeli čo najlepšie učiť svojich študentov. Hľadáme ľudí, ktorí sú podobne naladení ako sme my a ktorí dobre zapadnú do kolektívu. Hľadáme tých, ktorí berú túto prácu ako poslanie a milujú prácu s ľuďmi. Človek môže ovládať angličtinu na najvyššej úrovni, no to automaticky neznamená, že je aj dobrým učiteľom.

"Som nesmierne vďačná za každého človeka, ktorý pracuje v Haja Education. Neviem si predstaviť lepších ľudí, ktorí by boli nielen úžasní učitelia, ale aj citlivé ľudské bytosti, ktoré berú svoju prácu zodpovedne. Vidno to aj na spätných väzbách, ktoré si od študentov čítam." - Andrea

Podobne je to aj so študentmi. Úvodné konzultácie sú tu na to, aby sme sa vzájomne spoznali a zistili, či nám "sedia energie". Počas tohto rozhovoru vidíš aj Ty, či je to spolupráca, do ktorej chceš ísť. Ak zistíš, že si nesedíme, nič sa nedeje. To, že nám nevíde spolupráca neznamená, že je niekto z nás automaticky zlý. Znamená to, že sme si nesadli a tak je to úplne normálne. V tom prípade sa netreba vzdať, ale treba hľadať ďalej.

"Máme obrovské šťastie.Všetci študenti, s ktorými spolupracujeme alebo sme v minulosti spolupracovali boli skvelí. Nielen ich motiváciou sa učiť angličtinu ale aj tým, akí sú ľudia. Je krásne vás všetkých spoznávať a získavať iný pohľad na život. Veľakrát nerozoberáme len gramatiku, ale rozprávame sa o živote a názoroch. Ďakujeme, že ste takí, akí ste!"

Všetkým našim študentom ďakujeme za ich podporu. Bez Vás by sme tu neboli a tento malý sen by sa nestal skutočnosťou.
Thank you from the bottom of our hearts! You rock!

Naše služby

Individuálna výučba

ONLINE, ty + lektor
Výučba prispôsobená tvojim potrebám a tempu

Skupinová výučba

ONLINE, skupina
Uč sa s ostatnými a zlepši si svoje schopnosti

Databáza lekcií

Členstvo na webe
Získaj prístup ku viac ako 250 lekciám angličtiny

Kurzy pre firmy

ONLINE, individuál / skupina
Zlepšite si úroveň angličtiny spolu s nami.

Preklad textu

z / do angličtiny
Preklad neúradného textu - dokumenty, publikácie, weby

Korektúra textu

v angličtine
Korektúra anglicky napísaného textu - gramatika, slovosled atď.